19 Şubat 2015 Perşembe

Kavanozlarla Dekorasyon


Evdeki Kavanozlara Dekoratif Dokunuşlar Yapın

Ev hanımları için kavanozlar, bir mutfağın olmazsa olmazlarıdır. Mutfağınızda ne kadar çok kavanozunuz olursa olsun, asla yeterli gelmez ve bir şeyler hep açıkta kalır.


Bu yüzden kavanozlar her zaman yedekli tutulması gereken mutfak gereçleridir. 


Peki hiç kavanozları dekoratif olarak kullanmayı düşündünüz mü?

Kavanozlara attığınız ve ortadan kaldırdığınız reçeller, baharatlar bırakın da modern havalarıyla mutfak raflarınıza renk katsınlar.

Ürünü incelemek için tıklayınız...

Kavanozların Ağzını Bağlayın


Kavanozları süsleyip güzelleştirmek bazen sadece küçük bir dokunuşa bakıyor! 

Dekoratif bir ipi kavanozun ağız kısmına bağlayarak dahi, hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Dekoratif  ipi kavanoza iri bir kurdele, ufak bir kozalak, nazar boncuğu  ve hatta dal parçasıyla tutturarak özgün bir görünüm ortaya çıkartabilirsiniz. 
Ürünü incelemek için tıklayınız...

Dekoratif ipe iri boncuklar geçirerek de bir hava katabilirsiniz. Özgür davranın ama lütfen estetik olun… 
Ayrıca dekoratif ip diye uzun uzun düşünmenize de gerek yok, çevrenize, mesela alışverişten sonra bir kenara bıraktığınız kağıt poşetlere  bakmanız yeterli…
Dekoratif Kağıtlarla Kavanoz Kapakları Hazırlayın


Ürünü incelemek için tıklayınız...
Hepimizin evinde, baharatlık olarak kullandığımız kavanozlar var.  Hatta bu kavanozların büyük çoğunluğu bitmiş bir reçel, şokola vs. kabıdır. 

Onara hoş dokunuşlar yaparak, renkli ve yeni görünümleriyle mutfak raflarınızı süsleyebilirsiniz. Bunun için defter kaplarından faydalanabilirsiniz. 
Ürünü incelemek için tıklayınız...

Dekoratif , simli, parlak yüzeyli kağıtları ya da hediye paketi kağıtlarını kavanoz kapaklarının üzerine dekoratif iplerle, kavanozun ağız kısmından bağlıyorsunuz! 

Hepsi  bu... 
Ürünü incelemek için tıklayınız...

Tabi dekoratif iplerin düğüm kısımlarına hoş bir boncuk, güzel bir nazarlık iliştirmek de size kalmış.
Kavanozları Vazo Olarak Kullanın

Dar formda bir vazo ve uzun saplı canlı, iri çiçekler; çok hoş bir uyum yakalar. Hazırladığınız yemek masasını bir kavanoz içinde kocamak sarı papatyalarla süsemeyi unutmayın!

Kavanozu Başlı Başına bir Dekor Öğesi Yapabilirsiniz


Ürünü incelemek için tıklayınız...
Yaratıcılık sınır tanımıyor. Tabi hoş bir uyum yakalamak ve yaratıcı olurken kalabalık ve estetik durmayan formlar yaratmamak da şart! 

Bir kavanozun kahverengi dekoratif iple ağız çerçevesini bağlayarak, içine parktan  getirdiğiniz kozalak ve kuru yapraklarla bir konsept hazırlayıp, bunu kavanozu yerleştireceğiniz yüzeye de taşırabilirsiniz. Sonbaharın renklerini evlere taşımak hiç bu kadar zevkli olmamıştı!

Unutmayın! Hayatı  güzelleştirmek, bazen sadece

çevremize küçük dokunuşlar yapmakla da mümkün.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder